Licensed to U.S. Merchant Marine Academy
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/9/2016 01:59 PM
                         St. Joe's vs USMMA - 1/9/2016                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Merchant Marine Academy-MR  'A'                   NT    2:07.60   11  
     1) Don, Catherine E 18             2) Wickesberg, Tyler B 18         
     3) Green, Jolyn L 17               4) Rose, Elizabeth 19             
  2 St. Joseph's College, Long Isl-MR  'A'                 NT    2:13.98    4  
     1) Armellino, Natalie 17           2) Mazza, Kimberly 20             
     3) Zollo, Gabrielle 19             4) Garvey, Julie 19               
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Slezak, Rebecca L         19 USMMA-MR                  NT   12:58.25    9  
  2 Palmeri, Marissa A        19 St. Joseph's LI-MR        NT   13:25.69    3  
  3 Armellino, Natalie        17 St. Joseph's LI-MR        NT   13:42.30    4  
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don, Catherine E          18 USMMA-MR                  NT    2:11.41    9  
  2 Garvey, Julie             19 St. Joseph's LI-MR        NT    2:32.59    4  
  3 Peralta, Catherine        19 St. Joseph's LI-MR        NT    2:35.83    3  
 
Event 4  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Ella M          18 USMMA-MR                  NT      26.08    9  
  2 Armellino, Natalie        17 St. Joseph's LI-MR        NT      30.63    4  
  3 Viola, Sara M             20 St. Joseph's LI-MR        NT      32.59    3  
  4 Araneo, Corie             20 St. Joseph's LI-MR        NT      35.64    2  
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Jolyn L            17 USMMA-MR                  NT    2:29.92    9  
  2 Mazza, Kimberly           20 St. Joseph's LI-MR        NT    2:34.17    4  
 
Event 6  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fentress, Blythe B        18 USMMA-MR                  NP     215.03    9  
 -- Korengel, Kara            19 USMMA-MR                  NP    X174.75  
 -- Buderus, Briana N         17 USMMA-MR                  NP    X153.08  
 
Event 7  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Ella M          18 USMMA-MR                  NT    1:05.41    9  
  2 Zollo, Gabrielle          19 St. Joseph's LI-MR        NT    1:09.86    4  
 
Event 8  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don, Catherine E          18 USMMA-MR                  NT    1:00.07    9  
  2 Mazza, Kimberly           20 St. Joseph's LI-MR        NT    1:02.88    4  
  3 Slezak, Rebecca L         19 USMMA-MR                  NT    1:06.18    3  
  4 Garvey, Julie             19 St. Joseph's LI-MR        NT    1:07.01    2  
  5 Araneo, Corie             20 St. Joseph's LI-MR        NT    1:20.09    1  
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Jolyn L            17 USMMA-MR                  NT    1:05.82    9  
  2 Armellino, Natalie        17 St. Joseph's LI-MR        NT    1:16.68    4  
  3 Diehl, Rainey M           19 St. Joseph's LI-MR        NT    1:16.72    3  
  4 Donin, Alexis G           21 St. Joseph's LI-MR        NT    1:34.36    2  
 
Event 10  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wickesberg, Tyler B       18 USMMA-MR                  NT    5:31.63    9  
  2 Zollo, Gabrielle          19 St. Joseph's LI-MR        NT    6:21.68    4  
  3 Peralta, Catherine        19 St. Joseph's LI-MR        NT    6:59.28    3  
 
Event 11  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fentress, Blythe B        18 USMMA-MR                  NP     254.18    9  
 -- Korengel, Kara            19 USMMA-MR                  NP    X215.85  
 -- Buderus, Briana N         17 USMMA-MR                  NP    X190.20  
 
Event 12  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wickesberg, Tyler B       18 USMMA-MR                  NT    1:16.27    9  
  2 Rose, Elizabeth           19 USMMA-MR                  NT    1:17.33    4  
  3 Palmeri, Marissa A        19 St. Joseph's LI-MR        NT    1:27.54    3  
  4 Viola, Sara M             20 St. Joseph's LI-MR        NT    1:37.27    2  
  5 Donin, Alexis G           21 St. Joseph's LI-MR        NT    1:47.48    1  
 
Event 13  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Joseph's College, Long Isl-MR  'A'                 NT    2:07.56   11  
     1) Peralta, Catherine 19           2) Diehl, Rainey M 19             
     3) Viola, Sara M 20                4) Palmeri, Marissa A 19          
 -- U.S. Merchant Marine Academy-MR  'A'                   NT   X1:56.03  
     1) Sherrill, Ella M 18             2) Slezak, Rebecca L 19           
     3) Rose, Elizabeth 19              4) Don, Catherine E 18