Licensed to U.S. Merchant Marine Academy
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/5/2016 07:08 PM
                      Hunter College vs USMMA - 1/5/2016                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Merchant Marine Academy  'A'                      NT    1:58.10   11  
     1) Wickesberg, Tyler B FR          2) Rose, Elizabeth SR             
     3) Grod, Pamela FR                 4) Green, Jolyn L JR              
  2 Hunter College  'A'                                    NT    1:59.88    4  
     1) Hew, Madeleine FR               2) Canning, Carla G JR            
     3) Rubiano, Alexandra K SO         4) Pero, Lindsey JR               
  3 Hunter College  'B'                                    NT    2:15.95    2  
     1) McKie, Monika N JR              2) Dipaola, Emily F JR            
     3) Donis, Alexia M SO              4) Chen, Vivian FR                
  4 Hunter College  'C'                                    NT   x2:30.50  
     1) Huezo, Grace S SO               2) Liu, Mei Y FR                  
     3) Sherpa, Pasang L FR             4) Thong, Nancy C JR              
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Ella M          FR USMMA                     NT   12:08.91    9  
  2 Don, Catherine E          JR USMMA                     NT   12:13.30    4  
  3 Collins, Irene M          FR Hunter                    NT   12:19.82    3  
  4 Iken, Amanda              JR Hunter                    NT   12:56.81    2  
  5 Slezak, Rebecca L         SO USMMA                     NT   13:01.06    1  
  6 Valente, Christina M      SO Hunter                    NT   14:33.41  
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove, Elizabeth A        SO USMMA                     NT    2:08.44    9  
  2 Grod, Pamela              FR USMMA                     NT    2:10.73    4  
  3 Lou, Jessica              SO Hunter                    NT    2:12.03    3  
  4 Dipaola, Emily F          JR Hunter                    NT    2:18.89    2  
  5 Thong, Nancy C            JR Hunter                    NT    2:51.85    1  
 
Event 4  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wickesberg, Tyler B       FR USMMA                     NT      25.43    9  
  2 Rubiano, Alexandra K      SO Hunter                    NT      26.96    4  
  3 Pero, Lindsey             JR Hunter                    NT      27.56    3  
  4 Buderus, Briana N         SO USMMA                     NT      29.09    2  
  5 Chen, Vivian              FR Hunter                    NT      29.28    1  
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Jolyn L            JR USMMA                     NT    2:21.10    9  
  2 Xue, Kelly E              SO Hunter                    NT    2:31.28    4  
  3 Hew, Madeleine            FR Hunter                    NT    2:31.64    3  
  4 Canning, Carla G          JR Hunter                    NT    2:35.33    2  
  5 Griffin, Colleen             USMMA                     NT    2:42.27    1  
 
Event 6  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fentress, Blythe B        JR USMMA                     NP     186.38    9  
  2 Buderus, Briana N         SO USMMA                     NP     142.95    4  
  3 Christmas, Danielle          USMMA                     NP      91.80    3  
 
Event 7  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      SO Hunter                    NT    1:01.51    9  
  2 Wickesberg, Tyler B       FR USMMA                     NT    1:01.76    4  
  3 Pero, Lindsey             JR Hunter                    NT    1:03.99    3  
  4 Donis, Alexia M           SO Hunter                    NT    1:20.97    2  
  5 Slezak, Rebecca L         SO USMMA                     NT    1:22.08    1  
  6 Sherpa, Pasang L          FR Hunter                    NT   x1:26.20  
 
Event 8  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lou, Jessica              SO Hunter                    NT    1:00.80    9  
  2 Sherrill, Ella M          FR USMMA                     NT    1:03.25    4  
  3 Lyver, Shannon M          SO Hunter                    NT    1:03.89    3  
  4 Griffin, Colleen             USMMA                     NT    1:07.17    2  
  5 McKie, Monika N           JR Hunter                    NT    1:11.16    1  
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove, Elizabeth A        SO USMMA                     NT    1:04.86    9  
  2 Grod, Pamela              FR USMMA                     NT    1:05.02    4  
  3 Hew, Madeleine            FR Hunter                    NT    1:08.77    3  
  4 Xue, Kelly E              SO Hunter                    NT    1:10.07    2  
  5 Fedorov, Christina        FR Hunter                    NT    1:13.89    1  
 
Event 10  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don, Catherine E          JR USMMA                     NT    5:57.67    9  
  2 Collins, Irene M          FR Hunter                    NT    6:19.49    4  
  3 Iken, Amanda              JR Hunter                    NT    6:31.58    3  
  4 Slezak, Rebecca L         SO USMMA                     NT    6:37.85    2  
  5 Valente, Christina M      SO Hunter                    NT    7:27.95    1  
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fentress, Blythe B        JR USMMA                     NP     155.25    9  
  2 Buderus, Briana N         SO USMMA                     NP     119.78    4  
 
Event 12  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Jolyn L            JR USMMA                     NT    1:12.59    9  
  2 Canning, Carla G          JR Hunter                    NT    1:12.97    4  
  3 Dipaola, Emily F          JR Hunter                    NT    1:17.84    3  
  4 Liu, Mei Y                FR Hunter                    NT    1:34.94    2  
 -- Rose, Elizabeth           SR USMMA                     NT   X1:17.68  
 -- Colleen, Griffin          FR USMMA                     NT   X1:27.18  
 
Event 13  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter College  'A'                                    NT    1:54.53   11  
     1) Fedorov, Christina FR           2) Lyver, Shannon M SO            
     3) Xue, Kelly E SO                 4) Lou, Jessica SO                
  2 Hunter College  'B'                                    NT    2:05.51    4  
     1) Iken, Amanda JR                 2) Donis, Alexia M SO             
     3) McKie, Monika N JR              4) Chen, Vivian FR                
  3 Hunter College  'C'                                    NT   x2:13.14  
     1) Valente, Christina M SO         2) Huezo, Grace S SO              
     3) Thong, Nancy C JR               4) Sherpa, Pasang L FR            
 -- U.S. Merchant Marine Academy  'A'                      NT   X1:52.39  
     1) Grove, Elizabeth A SO           2) Don, Catherine E JR            
     3) Rose, Elizabeth SR              4) Sherrill, Ella M FR