Licensed to U.S. Merchant Marine Academy
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/11/2015 06:31 PM
                     USMMA vs Queens College - 12/11/2015                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Merchant Marine Academy-MR  'A'                   NT    2:05.10   11  
     1) Grod, Pamela 19                 2) Rose, Elizabeth 19             
     3) Grove, Elizabeth A 18           4) Slezak, Rebecca L 19           
  2 Queens College-MR  'A'                                 NT    2:11.44    4  
     1) Lana, Rachel E 17               2) Crisci, Angelia 20             
     3) Santiago, Kristina J 17         4) Weinsheimer, Nicole 19         
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 U.S. Merchant Marine Academy-MR  'A'                   NT    1:40.06   11  
     1) Kahl, Christopher 18            2) Hewitt, Stone W 19             
     3) Jepsen, Josh A 18               4) Sasse, Karl C 17               
  2 U.S. Merchant Marine Academy-MR  'B'                   NT    1:46.25    4  
     1) Roberts, Blair A 19             2) Thompson, Keigan A 19          
     3) Rodgers, Alex R 20              4) Aguiar, Llorenc S 19           
  3 U.S. Merchant Marine Academy-MR  'C'                   NT   x1:48.31  
     1) Kuikhoven, Case A 19            2) Carroll, Bryce 18              
     3) Olsen, Jack 18                  4) Reyes, Ian J 19                
  4 Queens College-MR  'A'                                 NT    1:50.05    2  
     1) Soregaroli, Thomas 20           2) Tyszka, Eric 22                
     3) Saidi, Youeef                   4) Lai, Lawrence 21               
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don, Catherine E          18 USMMA-MR                  NT   12:15.36    9  
  2 Lana, Rachel E            17 Queens-MR                 NT   13:04.35    4  
  3 Slezak, Rebecca L         19 USMMA-MR                  NT   13:26.58    3  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terselic, John D          18 USMMA-MR                  NT   10:38.76    9  
  2 Lambson, Nicholas A       19 USMMA-MR                  NT   10:45.04    4  
  3 Fox, Nicholas A           18 USMMA-MR                  NT   10:53.09    3  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Ella M          18 USMMA-MR                  NT    2:05.24    9  
  2 Arana, Jennifer           19 Queens-MR                 NT    2:07.23    4  
  3 Grod, Pamela              19 USMMA-MR                  NT    2:14.06    3  
  4 Gerard, Marina T          20 Queens-MR                 NT    2:43.67    2  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kahl, Christopher         18 USMMA-MR                  NT    1:49.64    9  
  2 Propst, Logan T           18 USMMA-MR                  NT    1:54.72    4  
  3 Carroll, Bryce            18 USMMA-MR                  NT    1:58.91    3  
  4 Chow, Kevin               20 Queens-MR                 NT    2:05.79    2  
  5 Amira, Daniel I           20 Queens-MR                 NT    2:08.80    1  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wickesberg, Tyler B       18 USMMA-MR                  NT      25.80    9  
  2 Waszkiewicz, Katie L      18 Queens-MR                 NT      27.40    4  
  3 Rose, Elizabeth           19 USMMA-MR                  NT      28.61    3  
  4 Chittumuri, Isabella      17 Queens-MR                 NT      33.83    2  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stypulkowski, Matthew     19 Queens-MR                 NT      22.28    9  
  2 Macedo, Matheus           19 USMMA-MR                  NT      22.65    4  
  3 Jackson, Andrew C         19 USMMA-MR                  NT      22.89    3  
  4 Yakubov, Benjamin         19 Queens-MR                 NT      23.50    2  
  5 Aguiar, Llorenc S         19 USMMA-MR                  NT      24.15    1  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Jolyn L            17 USMMA-MR                  NT    2:20.94    9  
  2 Grove, Elizabeth A        18 USMMA-MR                  NT    2:21.08    4  
  3 Santiago, Kristina J      17 Queens-MR                 NT    2:40.72    3  
  4 Crisci, Angelia           20 Queens-MR                 NT    2:41.40    2  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hewitt, Stone W           19 USMMA-MR                  NT    2:05.02    9  
  2 Weaver, Jordan A          19 USMMA-MR                  NT    2:07.40    4  
  3 Kuikhoven, Case A         19 USMMA-MR                  NT    2:08.87    3  
  4 Soregaroli, Thomas        20 Queens-MR                 NT    2:19.92    2  
  5 Tyszka, Eric              22 Queens-MR                 NT    2:31.98    1  
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fentress, Blythe B        18 USMMA-MR                  NP     231.23    9  
  2 Ghanie, Kerry             18 Queens-MR                 NP     119.93    4  
 -- Korengel, Kara            19 USMMA-MR                  NP    X184.13  
 -- Buderus, Briana N         17 USMMA-MR                  NP    X177.98  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter, William           20 USMMA-MR                  NP     280.35    9  
  2 Ibrahim, Moustafa         17 Queens-MR                 NP     254.40    4  
 -- Fisher, Adam              19 USMMA-MR                  NP    X237.75  
 -- Argueta, David            18 USMMA-MR                  NP    X157.65  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wickesberg, Tyler B       18 USMMA-MR                  NT    1:03.15    9  
  2 Waszkiewicz, Katie L      18 Queens-MR                 NT    1:06.24    4  
  3 Hodges, Lizzie P          18 Queens-MR                 NT    1:07.13    3  
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jepsen, Josh A            18 USMMA-MR                  NT      54.30    9  
  2 Chow, Kevin               20 Queens-MR                 NT    1:02.95    4  
 -- Kelsik, William R         19 USMMA-MR                  NT     X54.57  
 -- Olsen, Jack               18 USMMA-MR                  NT     X58.16  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sherrill, Ella M          18 USMMA-MR                  NT      56.75    9  
  2 Arana, Jennifer           19 Queens-MR                 NT      58.54    4  
  3 Green, Jolyn L            17 USMMA-MR                  NT      59.45    3  
  4 Santiago, Kristina J      17 Queens-MR                 NT    1:03.90    2  
  5 Weinsheimer, Nicole       19 Queens-MR                 NT    1:04.19    1  
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stypulkowski, Matthew     19 Queens-MR                 NT      49.60    9  
  2 Macedo, Matheus           19 USMMA-MR                  NT      50.42    4  
  3 Yakubov, Benjamin         19 Queens-MR                 NT      55.35    3  
  4 Saidi, Youeef                Queens-MR                 NT      57.13    2  
 -- Sasse, Karl C             17 USMMA-MR                  NT     X50.55  
 -- Aguiar, Llorenc S         19 USMMA-MR                  NT     X53.45  
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove, Elizabeth A        18 USMMA-MR                  NT    1:04.55    9  
  2 Grod, Pamela              19 USMMA-MR                  NT    1:05.71    4  
  3 Lana, Rachel E            17 Queens-MR                 NT    1:16.89    3  
  4 Gerard, Marina T          20 Queens-MR                 NT    1:36.46    2  
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Propst, Logan T           18 USMMA-MR                  NT      58.30    9  
  2 Soregaroli, Thomas        20 Queens-MR                 NT    1:03.18    4  
  3 Amira, Daniel I           20 Queens-MR                 NT    1:15.34    3  
 -- Roberts, Blair A          19 USMMA-MR                  NT     X58.77  
 -- Fox, Nicholas A           18 USMMA-MR                  NT   X1:03.25  
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Don, Catherine E          18 USMMA-MR                  NT    5:59.22    9  
  2 Chittumuri, Isabella      17 Queens-MR                 NT    7:10.10    4  
 -- Slezak, Rebecca L         19 USMMA-MR                  NT   X6:38.38  
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lambson, Nicholas A       19 USMMA-MR                  NT    5:09.09    9  
  2 Amira, Daniel I           20 Queens-MR                 NT    6:10.27    4  
 -- Terselic, John D          18 USMMA-MR                  NT   X5:09.10  
 -- Kuikhoven, Case A         19 USMMA-MR                  NT   X5:09.81  
 
Event 21  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fentress, Blythe B        18 USMMA-MR                  NP     180.53    9  
  2 Ghanie, Kerry             18 Queens-MR                 NP     102.75    4  
 -- Korengel, Kara            19 USMMA-MR                  NP    X159.68  
 -- Buderus, Briana N         17 USMMA-MR                  NP    X117.75  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Porter, William           20 USMMA-MR                  NP     193.58    9  
  2 Ibrahim, Moustafa         17 Queens-MR                 NP     175.88    4  
 -- Fisher, Adam              19 USMMA-MR                  NP    X155.85  
 -- Argueta, David            18 USMMA-MR                  NP    X103.20  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Green, Jolyn L            17 USMMA-MR                  NT    1:13.09    9  
  2 Hodges, Lizzie P          18 Queens-MR                 NT    1:14.40    4  
  3 Crisci, Angelia           20 Queens-MR                 NT    1:22.69    3  
  4 Gerard, Marina T          20 Queens-MR                 NT    1:27.98    2  
 -- Rose, Elizabeth           19 USMMA-MR                  NT   X1:18.43  
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jepsen, Josh A            18 USMMA-MR                  NT    1:04.51    9  
  2 Tyszka, Eric              22 Queens-MR                 NT    1:09.25    4  
 -- Zagaja, Robert M          17 USMMA-MR                  NT   X1:04.30  
 -- Kahl, Christopher         18 USMMA-MR                  NT   X1:04.51  
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queens College-MR  'A'                                 NT    1:48.22   11  
     1) Waszkiewicz, Katie L 18         2) Weinsheimer, Nicole 19         
     3) Arana, Jennifer 19              4) Hodges, Lizzie P 18            
 -- U.S. Merchant Marine Academy-MR  'A'                   NT   X1:49.10  
     1) Don, Catherine E 18             2) Wickesberg, Tyler B 18         
     3) Buderus, Briana N 17            4) Sherrill, Ella M 18            
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Queens College-MR  'A'                                 NT    1:33.75   11  
     1) Saidi, Youeef                   2) Ibrahim, Moustafa 17           
     3) Yakubov, Benjamin 19            4) Stypulkowski, Matthew 19       
 -- U.S. Merchant Marine Academy-MR  'A'                   NT   X1:30.89  
     1) Macedo, Matheus 19              2) Sasse, Karl C 17               
     3) Jackson, Andrew C 19            4) Kelsik, William R 19           
 -- U.S. Merchant Marine Academy-MR  'C'                   NT   X1:35.36  
     1) Thompson, Keigan A 19           2) Reyes, Ian J 19                
     3) Terselic, John D 18             4) Roberts, Blair A 19            
 -- U.S. Merchant Marine Academy-MR  'B'                   NT   X1:37.75  
     1) Propst, Logan T 18              2) Zagaja, Robert M 17            
     3) Carroll, Bryce 18               4) Fox, Nicholas A 18