Licensed to U.S. Merchant Marine Academy
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/16/2018 07:15 PM
                          USMMA vs Hunter - 1/16/2018                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 United States Merchant Marine-MR  'A'                  NT    1:59.26   11  
     1) Grove, Liz A 21                 2) Lou, Erica 19                  
     3) Kirshner, Victoria A 18         4) Grod, Pamela R 21              
                  30.88     1:04.87 (33.99)     1:33.22 (28.35)     1:59.26 (26.04)
  2 Hunter College-MR  'A'                                 NT    2:01.06    4  
     1) Oczos, Gabrielle 19             2) Nash, Em M 18                  
     3) Rubiano, Alexandra K 21         4) Lee, Katherine J 18            
                  31.42     1:04.95 (33.53)     1:33.71 (28.76)     2:01.06 (27.35)
  3 Hunter College-MR  'B'                                 NT    2:06.47    2  
     1) Mamone, Julia A 19              2) Dundon, Virginia Anne 19       
     3) Lacchab, Hanaa 19               4) Xue, Kelly E 21                
                  32.45     1:07.47 (35.02)     1:37.58 (30.11)     2:06.47 (28.89)
  4 United States Merchant Marine-MR  'B'                  NT    2:13.10  
     1) Stelnicki, Jennifer 19          2) Griffin, Colleen 20            
     3) Cosenza, Sara M 20              4) Angeline, Lei 18               
                  32.03     1:10.99 (38.96)     1:42.48 (31.49)     2:13.10 (30.62)
  5 Hunter College-MR  'C'                                 NT   x2:16.72  
     1) Helmy, Samantha 18              2) Magsuci, Alexa 19              
     3) Baran, Molly G 19               4) Valente, Christina M 21        
                  36.08     1:12.90 (36.82)     1:46.19 (33.29)     2:16.72 (30.53)
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gathy, Meika G            19 Usmma-MR                  NT   11:28.41    9  
                  31.06     1:05.12 (34.06)     1:39.77 (34.65)     2:14.67 (34.90)
        2:49.63 (34.96)     3:24.37 (34.74)     3:59.25 (34.88)     4:34.74 (35.49)
        5:10.07 (35.33)     5:45.08 (35.01)     6:20.92 (35.84)     6:55.73 (34.81)
        7:29.95 (34.22)     8:03.96 (34.01)     8:38.87 (34.91)     9:13.89 (35.02)
        9:47.72 (33.83)    10:21.58 (33.86)    10:55.43 (33.85)    11:28.41 (32.98)
  2 Knobler, Sera A           19 Hunter-MR                 NT   11:32.66    4  
                  31.65     1:05.88 (34.23)     1:40.48 (34.60)     2:15.45 (34.97)
        2:50.18 (34.73)     3:24.93 (34.75)     3:59.80 (34.87)     4:34.60 (34.80)
        5:09.40 (34.80)     5:44.30 (34.90)     6:19.48 (35.18)     6:54.55 (35.07)
        7:29.42 (34.87)     8:04.33 (34.91)     8:39.22 (34.89)     9:14.39 (35.17)
        9:49.32 (34.93)    10:24.16 (34.84)    10:59.02 (34.86)    11:32.66 (33.64)
  3 Orski, Emily M            18 Usmma-MR                  NT   11:53.37    3  
                  30.99     1:05.21 (34.22)     1:40.51 (35.30)     2:15.84 (35.33)
        2:51.60 (35.76)     3:27.80 (36.20)     4:04.37 (36.57)     4:41.34 (36.97)
        5:17.37 (36.03)     5:53.75 (36.38)     6:29.39 (35.64)     7:05.60 (36.21)
        7:41.51 (35.91)     8:17.70 (36.19)     8:54.14 (36.44)     9:30.46 (36.32)
       10:06.94 (36.48)    10:43.25 (36.31)    11:18.68 (35.43)    11:53.37 (34.69)
  4 Angeline, Lei             18 Usmma-MR                  NT   13:02.37    2  
                  35.15     1:12.58 (37.43)     1:51.60 (39.02)     2:31.28 (39.68)
        3:10.77 (39.49)     3:50.12 (39.35)     4:29.84 (39.72)     5:09.74 (39.90)
        5:49.60 (39.86)     6:30.08 (40.48)     7:08.68 (38.60)     7:48.09 (39.41)
        8:28.78 (40.69)     9:08.47 (39.69)     9:48.24 (39.77)    10:27.99 (39.75)
       11:08.29 (40.30)    11:47.63 (39.34)    12:25.57 (37.94)    13:02.37 (36.80)
  5 Bzikot, Michelle          18 Hunter-MR                 NT   13:25.47    1  
                  35.76     1:15.45 (39.69)     1:56.34 (40.89)     2:37.04 (40.70)
        3:18.10 (41.06)     3:59.11 (41.01)     4:39.69 (40.58)     5:20.17 (40.48)
        6:00.24 (40.07)     6:41.45 (41.21)     7:21.70 (40.25)     8:02.60 (40.90)
        8:43.72 (41.12)     9:24.61 (40.89)    10:05.89 (41.28)    10:46.51 (40.62)
       11:27.60 (41.09)    12:08.25 (40.65)    12:48.16 (39.91)    13:25.47 (37.31)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kirshner, Victoria A      18 Usmma-MR                  NT    2:03.88    9  
                  27.76       58.82 (31.06)     1:31.70 (32.88)     2:03.88 (32.18)
  2 Cosenza, Sara M           20 Usmma-MR                  NT    2:11.51    4  
                  29.82     1:02.80 (32.98)     1:37.05 (34.25)     2:11.51 (34.46)
  3 Miller, Eliza K           18 Usmma-MR                  NT    2:12.76    3  
                  29.21     1:02.75 (33.54)     1:37.39 (34.64)     2:12.76 (35.37)
  4 Mamone, Julia A           19 Hunter-MR                 NT    2:15.73    2  
                  31.16     1:05.47 (34.31)     1:40.89 (35.42)     2:15.73 (34.84)
  5 Collins, Irene M          20 Hunter-MR                 NT    2:20.20    1  
                  32.43     1:08.16 (35.73)     1:44.50 (36.34)     2:20.20 (35.70)
  6 Huezo, Grace S            21 Hunter-MR                 NT    2:26.69  
                  33.85     1:10.75 (36.90)     1:48.69 (37.94)     2:26.69 (38.00)
 
Event 4  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grod, Pamela R            21 Usmma-MR                  NT      26.78    9  
  2 Hogan, Christina          18 Usmma-MR                  NT      27.80    4  
  3 Nash, Em M                18 Hunter-MR                 NT      27.86    3  
  4 Oczos, Gabrielle          19 Hunter-MR                 NT      28.40    2  
  5 Rakow, Marley B           18 Usmma-MR                  NT      28.61    1  
  6 Marshall, Robin           21 Hunter-MR                 NT      31.10  
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grove, Liz A              21 Usmma-MR                  NT    2:24.62    9  
                  31.36     1:06.77 (35.41)     1:49.69 (42.92)     2:24.62 (34.93)
  2 Stelnicki, Jennifer       19 Usmma-MR                  NT    2:30.59    4  
                  35.59     1:11.50 (35.91)     1:56.17 (44.67)     2:30.59 (34.42)
  3 Xue, Kelly E              21 Hunter-MR                 NT    2:32.75    3  
                  32.50     1:10.21 (37.71)     1:55.94 (45.73)     2:32.75 (36.81)
  4 Dundon, Virginia Anne     19 Hunter-MR                 NT    2:38.20    2  
                  34.38     1:17.90 (43.52)     1:59.01 (41.11)     2:38.20 (39.19)
  5 Angeline, Lei             18 Usmma-MR                  NT    2:39.04    1  
                  34.92     1:17.18 (42.26)     2:04.33 (47.15)     2:39.04 (34.71)
 
Event 6  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergojam, Anya               Usmma-MR                  NP      53.25    9  
 
Event 7  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubiano, Alexandra K      21 Hunter-MR                 NT    1:02.98    9  
  2 Kirshner, Victoria A      18 Usmma-MR                  NT    1:03.49    4  
  3 Lacchab, Hanaa            19 Hunter-MR                 NT    1:07.08    3  
  4 Wulff, Fallon M           19 Usmma-MR                  NT    1:10.43    2  
  5 Orski, Emily M            18 Usmma-MR                  NT    1:11.64    1  
  6 Baran, Molly G            19 Hunter-MR                 NT    1:16.44  
 
Event 8  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grod, Pamela R            21 Usmma-MR                  NT      59.25    9  
                  29.56       59.25 (29.69)                                        
  2 Hogan, Christina          18 Usmma-MR                  NT    1:01.03    4  
                  32.59     1:01.03 (28.44)                                        
  3 Lee, Katherine J          18 Hunter-MR                 NT    1:01.07    3  
                  29.56     1:01.07 (31.51)                                        
  4 Knobler, Sera A           19 Hunter-MR                 NT    1:01.11    2  
                  31.17     1:01.11 (29.94)                                        
  5 Griffin, Colleen          20 Usmma-MR                  NT    1:04.21    1  
                  32.62     1:04.21 (31.59)                                        
  6 Marmorato, Michaela R     18 Hunter-MR                 NT    1:15.75  
                  35.84     1:15.75 (39.91)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lou, Erica                19 Usmma-MR                  NT    1:04.65    9  
                  31.00     1:04.65 (33.65)                                        
  2 Oczos, Gabrielle          19 Hunter-MR                 NT    1:06.64    4  
                  32.40     1:06.64 (34.24)                                        
  3 Mamone, Julia A           19 Hunter-MR                 NT    1:08.16    3  
                  33.01     1:08.16 (35.15)                                        
  4 Stelnicki, Jennifer       19 Usmma-MR                  NT    1:09.30    2  
                  34.56     1:09.30 (34.74)                                        
  5 Rakow, Marley B           18 Usmma-MR                  NT    1:14.59    1  
                  35.88     1:14.59 (38.71)                                        
  6 Helmy, Samantha           18 Hunter-MR                 NT    1:19.08  
                  38.66     1:19.08 (40.42)                                        
 
Event 10  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gathy, Meika G            19 Usmma-MR                  NT    5:42.92    9  
                  31.35     1:05.77 (34.42)     1:40.64 (34.87)     2:15.96 (35.32)
        2:51.41 (35.45)     3:26.45 (35.04)     4:01.17 (34.72)     4:35.34 (34.17)
        5:09.56 (34.22)     5:42.92 (33.36)                                        
  2 Cosenza, Sara M           20 Usmma-MR                  NT    5:47.83    4  
                  31.80     1:06.29 (34.49)     1:41.12 (34.83)     2:16.62 (35.50)
        2:52.19 (35.57)     3:27.26 (35.07)     4:02.08 (34.82)     4:36.95 (34.87)
        5:12.41 (35.46)     5:47.83 (35.42)                                        
  3 Miller, Eliza K           18 Usmma-MR                  NT    6:13.86    3  
                  32.31     1:08.44 (36.13)     1:46.47 (38.03)     2:24.87 (38.40)
        3:02.88 (38.01)     3:41.61 (38.73)     4:20.03 (38.42)     4:58.10 (38.07)
        5:36.70 (38.60)     6:13.86 (37.16)                                        
  4 Valente, Christina M      21 Hunter-MR                 NT    6:29.10    2  
                  33.82     1:12.03 (38.21)     1:52.00 (39.97)     2:31.74 (39.74)
        3:11.34 (39.60)     3:51.58 (40.24)     4:31.99 (40.41)     5:11.91 (39.92)
        5:51.20 (39.29)     6:29.10 (37.90)                                        
  5 Huezo, Grace S            21 Hunter-MR                 NT    6:39.45    1  
                  35.63     1:15.48 (39.85)     1:56.55 (41.07)     2:38.22 (41.67)
        3:19.56 (41.34)     4:00.25 (40.69)     4:41.70 (41.45)     5:21.98 (40.28)
        6:01.42 (39.44)     6:39.45 (38.03)                                        
  6 Marshall, Robin           21 Hunter-MR                 NT    6:55.37  
                  36.01     1:16.74 (40.73)     1:58.92 (42.18)     2:40.71 (41.79)
        3:22.97 (42.26)     4:05.88 (42.91)     4:49.36 (43.48)     5:32.47 (43.11)
        6:14.69 (42.22)     6:55.37 (40.68)                                        
 
Event 11  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sergojam, Anya               Usmma-MR                  NP      47.25    9  
 
Event 12  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lou, Erica                19 Usmma-MR                  NT    1:14.80    9  
                  35.11     1:14.80 (39.69)                                        
  2 Dundon, Virginia Anne     19 Hunter-MR                 NT    1:15.15    4  
                  36.25     1:15.15 (38.90)                                        
  3 Orski, Emily M            18 Usmma-MR                  NT    1:15.84    3  
                  35.70     1:15.84 (40.14)                                        
  4 Grove, Liz A              21 Usmma-MR                  NT    1:16.48    2  
                  36.02     1:16.48 (40.46)                                        
  5 Nash, Em M                18 Hunter-MR                 NT    1:17.12    1  
                  36.47     1:17.12 (40.65)                                        
  6 Magsuci, Alexa            19 Hunter-MR                 NT    1:21.95  
                  38.96     1:21.95 (42.99)                                        
 
Event 13  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 United States Merchant Marine-MR  'A'                  NT    1:51.63   11  
     1) Hogan, Christina 18             2) Wulff, Fallon M 19             
     3) Miller, Eliza K 18              4) Rakow, Marley B 18             
                  28.01       56.59 (28.58)     1:23.95 (27.36)     1:51.63 (27.68)
  2 Hunter College-MR  'A'                                 NT    1:52.51    4  
     1) Rubiano, Alexandra K 21         2) Xue, Kelly E 21                
     3) Knobler, Sera A 19              4) Lee, Katherine J 18            
                  27.75       56.67 (28.92)     1:24.84 (28.17)     1:52.51 (27.67)
  3 Hunter College-MR  'B'                                 NT    2:03.72    2  
     1) Valente, Christina M 21         2) Collins, Irene M 20            
     3) Helmy, Samantha 18              4) Bzikot, Michelle 18            
                  30.65     1:01.18 (30.53)     1:33.26 (32.08)     2:03.72 (30.46)
 -- United States Merchant Marine-MR  'B'                  NT   X1:54.58  
     1) Griffin, Colleen 20             2) Cosenza, Sara M 20             
     3) Orski, Emily M 18               4) Lou, Erica 19                  
                  30.33       58.20 (27.87)     1:26.76 (28.56)     1:54.58 (27.82)
 
Event 14  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- Gathy, Meika G            19 Usmma-MR                  NT   X2:25.22  
                  33.86     1:11.16 (37.30)     1:48.80 (37.64)     2:25.22 (36.42)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 14                    
 
  1. United States Merchant Marine       161   2. Hunter College                       62