Licensed to Rowan University        HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/3/2018 04:30 PM
                           USMMA @ Rowan - 2/3/2018                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan-MA  'A'                                          NT    4:09.90   11  
     1) Mnich, Daria M 19               2) Miller, Megan E 20             
     3) Gligor, Gabby F 20              4) Simunek, Antonia E 18          
                  30.63   1:04.12 (1:04.12)     1:36.43 (32.31)   2:13.87 (1:09.75)
        2:41.81 (27.94)   3:14.40 (1:00.53)     3:40.69 (26.29)     4:09.90 (55.50)
  2 Rowan-MA  'B'                                          NT    4:15.23    4  
     1) Burke, Amanda J 21              2) Howarth, Bailey S 19           
     3) Brous, Abigail S 18             4) McKissick, Claire G 20         
                  30.24   1:02.14 (1:02.14)     1:35.12 (32.98)   2:12.33 (1:10.19)
        2:40.26 (27.93)   3:14.92 (1:02.59)     3:43.89 (28.97)   4:15.23 (1:00.31)
  3 United States Merchant Marine-MR  'A'                  NT    4:28.05    2  
     1) Grod, Pamela R 21               2) Orski, Emily M 18              
     3) Lou, Erica 19                   4) Gathy, Meika G 19              
                  31.62   1:05.71 (1:05.71)     1:40.85 (35.14)   2:21.22 (1:15.51)
        2:52.16 (30.94)   3:28.20 (1:06.98)     3:56.42 (28.22)     4:28.05 (59.85)
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 United States Merchant Marine-MR  'C'                  NT    3:31.40   11  
     1) Kahl, Chris A 20                2) Monahan, Nolan M 19            
     3) Weaver, Jordan A 22             4) Moore, Daniel P 19             
                  25.86       53.27 (53.27)     1:19.95 (26.68)     1:50.71 (57.44)
        2:15.39 (24.68)     2:44.19 (53.48)     3:06.14 (21.95)     3:31.40 (47.21)
  2 Rowan-MA  'A'                                          NT    3:33.17    4  
     1) Fisher, Colin A 22              2) Cruz, Oliver 21                
     3) Kayati, Jake R 19               4) Wojtowicz, Nate P 21           
                  26.85       55.02 (55.02)     1:22.25 (27.23)     1:53.71 (58.69)
        2:17.80 (24.09)     2:46.01 (52.30)     3:08.06 (22.05)     3:33.17 (47.16)
  3 Rowan-MA  'B'                                          NT    3:38.26    2  
     1) Schillaci, Matt J 20            2) Shepard, Noah G 19             
     3) Elshenawy, Youssef I 18         4) Gernhardt, Marc D 21           
                  27.01       55.67 (55.67)     1:23.91 (28.24)   1:56.23 (1:00.56)
        2:21.46 (25.23)     2:49.85 (53.62)     3:12.98 (23.13)     3:38.26 (48.41)
  4 Rowan-MA  'C'                                          NT   x3:46.82  
     1) Smits, Matt J 18                2) Schiff, Aaron M 18             
     3) Nguyen, Steven T 18             4) Merighi, Dominick A 20         
                  27.16       55.93 (55.93)     1:11.79 (15.86)   1:58.58 (1:02.65)
        2:24.80 (26.22)     2:55.42 (56.84)     3:19.17 (23.75)     3:46.82 (51.40)
  5 United States Merchant Marine-MR  'A'                  NT    3:49.66  
     1) Rothe, Steven M 19              2) Butt, Austin T 23              
     3) Hess, Zachary J 19              4) Hermosillo-Deboer, Zack F 19   
                  27.91       58.08 (58.08)     1:26.97 (28.89)   2:01.18 (1:03.10)
        2:27.75 (26.57)     2:58.35 (57.17)     3:21.82 (23.47)     3:49.66 (51.31)
 -- United States Merchant Marine-MR  'B'                  NT         DQ  
     1) Weaver, Caelin C 20             2) Moore, Michael L 20            
     3) Haubrich, Maximilia 19          4) Cairns, John A 18              
                  26.20       55.16 (55.16)     1:22.52 (27.36)     1:54.96 (59.80)
        2:19.75 (24.79)     2:50.28 (55.32)     3:13.42 (23.14)          DQ (48.31)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaBenski, Emily           20 Rowan-MA                  NT   11:17.56    9  
                  29.71     1:01.94 (32.23)     1:34.97 (33.03)     2:07.80 (32.83)
        2:41.69 (33.89)     3:15.99 (34.30)     3:49.86 (33.87)     4:24.24 (34.38)
        4:58.89 (34.65)     5:33.33 (34.44)     6:08.05 (34.72)     6:43.04 (34.99)
        7:17.84 (34.80)     7:52.36 (34.52)     8:26.89 (34.53)     9:01.53 (34.64)
        9:36.05 (34.52)    10:10.92 (34.87)    10:44.27 (33.35)    11:17.56 (33.29)
  2 Cosenza, Sara M           20 Usmma-MR                  NT   12:24.66    4  
                  31.10     1:05.83 (34.73)     1:42.40 (36.57)     2:19.87 (37.47)
        2:57.44 (37.57)     3:35.93 (38.49)     4:14.67 (38.74)     4:52.57 (37.90)
        5:30.47 (37.90)     6:08.18 (37.71)     6:45.90 (37.72)     7:24.14 (38.24)
        8:02.04 (37.90)     8:39.95 (37.91)     9:18.55 (38.60)     9:57.02 (38.47)
       10:34.49 (37.47)    11:12.61 (38.12)    11:49.33 (36.72)    12:24.66 (35.33)
  3 Lei, Angeline             18 Usmma-MR                  NT   13:00.09    3  
                  34.18     1:11.46 (37.28)     1:50.26 (38.80)     2:29.86 (39.60)
        3:09.41 (39.55)     3:48.73 (39.32)     4:28.87 (40.14)     5:08.93 (40.06)
        5:49.48 (40.55)     6:29.99 (40.51)     7:09.27 (39.28)     7:49.04 (39.77)
        8:28.91 (39.87)     9:08.45 (39.54)     9:47.64 (39.19)    10:27.17 (39.53)
       11:06.21 (39.04)    11:45.61 (39.40)    12:23.16 (37.55)    13:00.09 (36.93)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Printon, Kyle T           19 Rowan-MA                  NT   10:03.42    9  
                  27.34       57.55 (30.21)     1:27.96 (30.41)     1:58.49 (30.53)
        2:29.44 (30.95)     3:00.40 (30.96)     3:31.17 (30.77)     4:01.97 (30.80)
        4:32.47 (30.50)     5:02.98 (30.51)     5:33.76 (30.78)     6:04.68 (30.92)
        6:35.00 (30.32)     7:05.26 (30.26)     7:35.77 (30.51)     8:06.11 (30.34)
        8:36.40 (30.29)     9:06.73 (30.33)     9:35.68 (28.95)    10:03.42 (27.74)
  2 Breschi, Jake M           18 Usmma-MR                  NT   10:03.63    4  
                  27.50       57.90 (30.40)     1:28.52 (30.62)     1:59.14 (30.62)
        2:29.69 (30.55)     3:00.61 (30.92)     3:31.36 (30.75)     4:02.14 (30.78)
        4:32.77 (30.63)     5:03.36 (30.59)     5:34.14 (30.78)     6:04.77 (30.63)
        6:35.40 (30.63)     7:05.98 (30.58)     7:36.31 (30.33)     8:06.62 (30.31)
        8:36.66 (30.04)     9:07.18 (30.52)     9:36.73 (29.55)    10:03.63 (26.90)
  3 Cairns, John A            18 Usmma-MR                  NT   10:26.31    3  
                  28.13       58.82 (30.69)     1:30.36 (31.54)     2:01.82 (31.46)
        2:33.34 (31.52)     3:05.07 (31.73)     3:36.94 (31.87)     4:08.78 (31.84)
        4:40.57 (31.79)     5:12.33 (31.76)     5:43.98 (31.65)     6:15.12 (31.14)
        6:46.83 (31.71)     7:18.69 (31.86)     7:50.30 (31.61)     8:21.91 (31.61)
        8:53.38 (31.47)     9:24.94 (31.56)     9:56.34 (31.40)    10:26.31 (29.97)
  4 Smits, David J            20 Rowan-MA                  NT   10:33.76    2  
                  28.18     1:00.03 (31.85)     1:31.95 (31.92)     2:04.14 (32.19)
        2:36.62 (32.48)     3:08.35 (31.73)     3:40.11 (31.76)     4:11.90 (31.79)
        4:44.41 (32.51)     5:16.47 (32.06)     5:48.14 (31.67)     6:20.15 (32.01)
        6:51.96 (31.81)     7:23.78 (31.82)     7:55.83 (32.05)     8:27.35 (31.52)
        8:59.42 (32.07)     9:31.07 (31.65)    10:02.93 (31.86)    10:33.76 (30.83)
  5 Fox, Nick A               20 Usmma-MR                  NT   10:39.08    1  
                  28.45     1:00.63 (32.18)     1:32.55 (31.92)     2:04.61 (32.06)
        2:36.69 (32.08)     3:08.69 (32.00)     3:40.90 (32.21)     4:13.06 (32.16)
        4:45.21 (32.15)     5:17.69 (32.48)     5:49.60 (31.91)     6:21.82 (32.22)
        6:54.18 (32.36)     7:26.70 (32.52)     7:59.33 (32.63)     8:31.88 (32.55)
        9:04.33 (32.45)     9:36.59 (32.26)    10:08.36 (31.77)    10:39.08 (30.72)
  6 McSorley, Matt F          20 Rowan-MA                  NT   10:44.93  
                  28.14       59.61 (31.47)     1:31.95 (32.34)     2:04.33 (32.38)
        2:37.24 (32.91)     3:10.16 (32.92)     3:43.13 (32.97)     4:16.41 (33.28)
        4:49.43 (33.02)     5:22.45 (33.02)     5:54.83 (32.38)     6:27.27 (32.44)
        7:00.22 (32.95)     7:32.45 (32.23)     8:05.09 (32.64)     8:37.49 (32.40)
        9:09.81 (32.32)     9:42.16 (32.35)    10:14.04 (31.88)    10:44.93 (30.89)
  7 Carroll, Bryce W          20 Usmma-MR                  NT  x11:03.35  
                  28.85     1:00.18 (31.33)     1:32.27 (32.09)     2:04.63 (32.36)
        2:37.64 (33.01)     3:10.56 (32.92)     3:43.75 (33.19)     4:17.28 (33.53)
        4:50.59 (33.31)     5:24.06 (33.47)     5:57.46 (33.40)     6:30.85 (33.39)
        7:04.73 (33.88)     7:38.58 (33.85)     8:13.04 (34.46)     8:46.86 (33.82)
        9:20.87 (34.01)     9:55.77 (34.90)    10:30.58 (34.81)    11:03.35 (32.77)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coughlan, Miranda K       20 Rowan-MA                  NT    2:02.22    9  
                  28.03       59.35 (31.32)     1:31.30 (31.95)     2:02.22 (30.92)
  2 McKissick, Claire G       20 Rowan-MA                  NT    2:04.89    4  
                  29.30     1:01.04 (31.74)     1:33.72 (32.68)     2:04.89 (31.17)
  3 Gligor, Gabby F           20 Rowan-MA                  NT    2:07.89    3  
                  29.76     1:02.43 (32.67)     1:35.26 (32.83)     2:07.89 (32.63)
  4 Gathy, Meika G            19 Usmma-MR                  NT    2:09.62    2  
                  29.44     1:02.24 (32.80)     1:35.83 (33.59)     2:09.62 (33.79)
  5 Orski, Emily M            18 Usmma-MR                  NT    2:12.32    1  
                  30.10     1:03.30 (33.20)     1:37.83 (34.53)     2:12.32 (34.49)
  6 Stelnicki, Jennifer       19 Usmma-MR                  NT    2:13.60  
                  30.88     1:04.79 (33.91)     1:39.31 (34.52)     2:13.60 (34.29)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Daniel P           19 Usmma-MR                  NT    1:45.47    9  
                  24.06       50.39 (26.33)     1:17.73 (27.34)     1:45.47 (27.74)
  2 Sexauer, Cam J            21 Rowan-MA                  NT    1:52.70    4  
                  26.34       55.41 (29.07)     1:24.60 (29.19)     1:52.70 (28.10)
  3 Merighi, Dominick A       20 Rowan-MA                  NT    1:52.72    3  
                  26.49       55.52 (29.03)     1:24.51 (28.99)     1:52.72 (28.21)
  4 Nguyen, Steven T          18 Rowan-MA                  NT    1:53.15    2  
                  26.75       55.64 (28.89)     1:24.90 (29.26)     1:53.15 (28.25)
  5 Pins, Kyle W              18 Usmma-MR                  NT    1:53.57    1  
                  26.23       54.76 (28.53)     1:24.27 (29.51)     1:53.57 (29.30)
  6 Fry, Daniel C             18 Usmma-MR                  NT    1:56.60  
                  26.31       55.71 (29.40)     1:26.25 (30.54)     1:56.60 (30.35)
  7 Olsen, Jack T             20 Usmma-MR                  NT   x2:04.25  
                  27.32       58.90 (31.58)     1:31.87 (32.97)     2:04.25 (32.38)
 -- Tepper, John E            21 Rowan-MA                  NT         DQ  
                  25.13       51.78 (26.65)     1:18.89 (27.11)          DQ (26.00)
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brous, Abigail S          18 Rowan-MA                  NT      25.67    9  
  2 Miller, Megan E           20 Rowan-MA                  NT      26.23    4  
  3 Dineva, Polina K          21 Rowan-MA                  NT      26.24    3  
  4 Mnich, Daria M            19 Rowan-MA                  NT     x26.67  
  5 Hogan, Christina          18 Usmma-MR                  NT      27.61    2  
  6 Rakow, Marley B           18 Usmma-MR                  NT      28.09    1  
  7 Wulff, Fallon M           19 Usmma-MR                  NT      29.38  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feuerstein, Eric W        21 Rowan-MA                  NT      21.60    9  
  2 Wojtowicz, Nate P         21 Rowan-MA                  NT      21.80    4  
  3 Welch, Jack               18 Usmma-MR                  NT      21.94    3  
  4 Macedo, Matheus           21 Usmma-MR                  NT      22.36    2  
  5 Kayati, Jake R            19 Rowan-MA                  NT      22.37    1  
  6 Higgins, Jack P           18 Usmma-MR                  NT      22.79  
  7 Shellem, John M           21 Rowan-MA                  NT     x23.05  
 -- Hermosillo-Deboer, Zack   19 Usmma-MR                  NT         DQ  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howarth, Bailey S         19 Rowan-MA                  NT    2:18.54    9  
                  32.18     1:07.15 (34.97)     1:46.49 (39.34)     2:18.54 (32.05)
  2 Karpinski, Bianca M       19 Rowan-MA                  NT    2:18.66    4  
                  29.61     1:04.22 (34.61)     1:46.91 (42.69)     2:18.66 (31.75)
  3 Kopchick, Emily A         18 Rowan-MA                  NT    2:23.22    3  
                  30.42     1:08.63 (38.21)     1:48.83 (40.20)     2:23.22 (34.39)
  4 McCusker, Cayleigh M      21 Rowan-MA                  NT   x2:24.59  
                  32.89     1:10.72 (37.83)     1:51.28 (40.56)     2:24.59 (33.31)
  5 Grod, Pamela R            21 Usmma-MR                  NT    2:26.20    2  
                  30.66     1:08.13 (37.47)     1:50.40 (42.27)     2:26.20 (35.80)
  6 Lei, Angeline             18 Usmma-MR                  NT    2:40.65    1  
                  35.79     1:17.73 (41.94)     2:04.50 (46.77)     2:40.65 (36.15)
  7 Griffin, Colleen          20 Usmma-MR                  NT    2:43.37  
                  35.85     1:16.67 (40.82)     2:03.14 (46.47)     2:43.37 (40.23)
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Nolan M          19 Usmma-MR                  NT    1:57.58    9  
                  25.89       57.78 (31.89)     1:30.20 (32.42)     1:57.58 (27.38)
  2 Moore, Michael L          20 Usmma-MR                  NT    1:57.65    4  
                  25.62       56.44 (30.82)     1:30.00 (33.56)     1:57.65 (27.65)
  3 Kahl, Chris A             20 Usmma-MR                  NT    2:01.01    3  
                  26.01       55.95 (29.94)     1:32.12 (36.17)     2:01.01 (28.89)
  4 Cruz, Oliver              21 Rowan-MA                  NT    2:02.56    2  
                  25.58       58.50 (32.92)     1:32.74 (34.24)     2:02.56 (29.82)
  5 Shepard, Noah G           19 Rowan-MA                  NT    2:07.67    1  
                  27.17     1:02.19 (35.02)     1:37.19 (35.00)     2:07.67 (30.48)
  6 Stegen, Matthew W         19 Usmma-MR                  NT   x2:12.02  
                  28.31       59.60 (31.29)     1:42.55 (42.95)     2:12.02 (29.47)
  7 Nguyen, Steven T          18 Rowan-MA                  NT    2:12.46  
                  28.53     1:02.75 (34.22)     1:42.96 (40.21)     2:12.46 (29.50)
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rzotkiewicz, Klaudia M    19 Rowan-MA                  NP     228.25    9  
  2 Finkbinder, Corinne A     20 Rowan-MA                  NP     222.40    4  
  3 Korengel, Kara            21 Usmma-MR                  NP     216.45    3  
  4 McQueston, Kelly S        18 Rowan-MA                  NP     182.65    2  
  5 Sergojan, Anastasya       18 Usmma-MR                  NP     137.90    1  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piacente, Sean            23 Rowan-MA                  NP     301.80    9  
  2 Grubb, Michael J          21 Rowan-MA                  NP     293.15    4  
  3 McMillan, Gillem          19 Usmma-MR                  NP     289.05    3  
  4 Curry, Thomas             20 Usmma-MR                  NP     245.80    2  
  5 Shire, Chad               20 Rowan-MA                  NP     241.35    1  
  6 Argueta, David            20 Usmma-MR                  NP     212.80  
  7 Termine, Christian        18 Rowan-MA                  NP    x206.55  
  8 Kim, Calvin               19 Usmma-MR                  NP    x201.00  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mnich, Daria M            19 Rowan-MA                  NT    1:01.53    9  
  2 LaBenski, Emily           20 Rowan-MA                  NT    1:02.63    4  
                  29.02     1:02.63 (33.61)                                        
  3 Simunek, Antonia E        18 Rowan-MA                  NT    1:09.32    3  
                  29.61     1:09.32 (39.71)                                        
  4 Wulff, Fallon M           19 Usmma-MR                  NT    1:10.48    2  
                  34.04     1:10.48 (36.44)                                        
  5 Cosenza, Sara M           20 Usmma-MR                  NT    1:12.05    1  
                  32.53     1:12.05 (39.52)                                        
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Elshenawy, Youssef I      18 Rowan-MA                  NT    1:56.57    9  
                  26.19       55.87 (29.68)     1:26.16 (30.29)     1:56.57 (30.41)
  2 Haubrich, Maximilia       19 Usmma-MR                  NT    2:00.79    4  
                  26.87       57.64 (30.77)     1:28.12 (30.48)     2:00.79 (32.67)
  3 Shellem, John M           21 Rowan-MA                  NT    2:01.63    3  
                  27.31       57.51 (30.20)     1:29.13 (31.62)     2:01.63 (32.50)
  4 Breschi, Jake M           18 Usmma-MR                  NT    2:01.82    2  
                  26.47       56.61 (30.14)     1:28.91 (32.30)     2:01.82 (32.91)
  5 Rothe, Steven M           19 Usmma-MR                  NT    2:03.68    1  
                  26.45       57.26 (30.81)     1:30.27 (33.01)     2:03.68 (33.41)
  6 Weaver, Jordan A          22 Usmma-MR                  NT   x2:04.97  
                  26.85       57.64 (30.79)     1:30.10 (32.46)     2:04.97 (34.87)
  7 Marte, Nick J             21 Rowan-MA                  NT    2:08.19  
                  27.33       58.61 (31.28)     1:31.40 (32.79)     2:08.19 (36.79)
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dineva, Polina K          21 Rowan-MA                  NT      57.02    9  
                  27.29       57.02 (29.73)                                        
  2 Grod, Pamela R            21 Usmma-MR                  NT      59.74    4  
                  28.70       59.74 (31.04)                                        
  3 Kopchick, Emily A         18 Rowan-MA                  NT      59.83    3  
                  28.49       59.83 (31.34)                                        
  4 McCusker, Cayleigh M      21 Rowan-MA                  NT    1:00.09    2  
                  29.31     1:00.09 (30.78)                                        
  5 Hogan, Christina          18 Usmma-MR                  NT    1:01.06    1  
                  29.13     1:01.06 (31.93)                                        
  6 Rakow, Marley B           18 Usmma-MR                  NT    1:01.94  
                  29.54     1:01.94 (32.40)                                        
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feuerstein, Eric W        21 Rowan-MA                  NT      46.50    9  
                  22.56       46.50 (23.94)                                        
  2 Moore, Daniel P           19 Usmma-MR                  NT      48.15    4  
                  22.45       48.15 (25.70)                                        
  3 Regan, Dylan M            19 Rowan-MA                  NT      48.86    3  
                  23.41       48.86 (25.45)                                        
  4 Welch, Jack               18 Usmma-MR                  NT      49.08    2  
                  23.71       49.08 (25.37)                                        
  5 Gernhardt, Marc D         21 Rowan-MA                  NT      49.13    1  
                  23.64       49.13 (25.49)                                        
  6 Lawton, Dan J             20 Rowan-MA                  NT     x49.77  
                  23.97       49.77 (25.80)                                        
  7 Higgins, Jack P           18 Usmma-MR                  NT      50.00  
                  24.21       50.00 (25.79)                                        
  8 Macedo, Matheus           21 Usmma-MR                  NT     x50.23  
                  24.27       50.23 (25.96)                                        
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Coughlan, Miranda K       20 Rowan-MA                  NT    1:01.64    9  
                  30.41     1:01.64 (31.23)                                        
  2 Burke, Amanda J           21 Rowan-MA                  NT    1:02.07    4  
                  30.08     1:02.07 (31.99)                                        
  3 Karpinski, Bianca M       19 Rowan-MA                  NT    1:02.41    3  
                  30.12     1:02.41 (32.29)                                        
  4 Lou, Erica                19 Usmma-MR                  NT    1:06.48    2  
                  31.63     1:06.48 (34.85)                                        
  5 Stelnicki, Jennifer       19 Usmma-MR                  NT    1:08.97    1  
                  33.65     1:08.97 (35.32)                                        
  6 Griffin, Colleen          20 Usmma-MR                  NT    1:14.42  
                  35.75     1:14.42 (38.67)                                        
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kahl, Chris A             20 Usmma-MR                  NT    1:53.30    9  
                  26.54       55.23 (28.69)     1:23.81 (28.58)     1:53.30 (29.49)
  2 Gillooly, Kevin R         18 Rowan-MA                  NT    1:54.67    4  
                  27.34       55.84 (28.50)     1:25.00 (29.16)     1:54.67 (29.67)
  3 Weaver, Caelin C          20 Usmma-MR                  NT    2:00.85    3  
                  28.09       58.76 (30.67)     1:29.86 (31.10)     2:00.85 (30.99)
  4 Smits, Matt J             18 Rowan-MA                  NT    2:01.64    2  
                  29.06     1:00.10 (31.04)     1:31.39 (31.29)     2:01.64 (30.25)
  5 Fisher, Colin A           22 Rowan-MA                  NT    2:01.90    1  
                  28.68       59.48 (30.80)     1:30.81 (31.33)     2:01.90 (31.09)
  6 Stegen, Matthew W         19 Usmma-MR                  NT    2:02.67  
                  29.11     1:00.33 (31.22)     1:31.97 (31.64)     2:02.67 (30.70)
  7 Schillaci, Matt J         20 Rowan-MA                  NT   x2:03.72  
                  28.80     1:00.37 (31.57)     1:31.93 (31.56)     2:03.72 (31.79)
  8 Olsen, Jack T             20 Usmma-MR                  NT   x2:23.46  
                  31.71     1:07.61 (35.90)     1:45.78 (38.17)     2:23.46 (37.68)
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howarth, Bailey S         19 Rowan-MA                  NT    5:26.60    9  
                  30.35     1:02.64 (32.29)     1:35.61 (32.97)     2:08.53 (32.92)
        2:41.06 (32.53)     3:14.19 (33.13)     3:47.30 (33.11)     4:20.87 (33.57)
        4:54.29 (33.42)     5:26.60 (32.31)                                        
  2 Simunek, Antonia E        18 Rowan-MA                  NT    5:30.24    4  
                  29.44     1:01.73 (32.29)     1:34.60 (32.87)     2:07.71 (33.11)
        2:40.58 (32.87)     3:14.37 (33.79)     3:48.35 (33.98)     4:22.92 (34.57)
        4:57.65 (34.73)     5:30.24 (32.59)                                        
  3 Gathy, Meika G            19 Usmma-MR                  NT    5:39.59    3  
                  30.17     1:03.58 (33.41)     1:37.88 (34.30)     2:11.93 (34.05)
        2:46.88 (34.95)     3:21.78 (34.90)     3:56.86 (35.08)     4:31.52 (34.66)
        5:05.94 (34.42)     5:39.59 (33.65)                                        
  4 Gligor, Gabby F           20 Rowan-MA                  NT    5:48.07    2  
                  31.54     1:05.69 (34.15)     1:40.47 (34.78)     2:15.65 (35.18)
        2:50.61 (34.96)     3:26.19 (35.58)     4:01.93 (35.74)     4:38.21 (36.28)
        5:13.70 (35.49)     5:48.07 (34.37)                                        
  5 Lei, Angeline             18 Usmma-MR                  NT    6:18.24    1  
                  33.82     1:11.11 (37.29)     1:49.18 (38.07)     2:28.43 (39.25)
        3:07.83 (39.40)     3:47.18 (39.35)     4:26.11 (38.93)     5:05.67 (39.56)
        5:42.72 (37.05)     6:18.24 (35.52)                                        
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tepper, John E            21 Rowan-MA                  NT    4:51.84    9  
                  27.44       56.74 (29.30)     1:26.80 (30.06)     1:57.19 (30.39)
        2:27.65 (30.46)     2:58.09 (30.44)     3:27.08 (28.99)     3:56.50 (29.42)
        4:25.12 (28.62)     4:51.84 (26.72)                                        
  2 Cairns, John A            18 Usmma-MR                  NT    4:54.21    4  
                  27.50       57.16 (29.66)     1:27.04 (29.88)     1:57.16 (30.12)
        2:27.51 (30.35)     2:57.80 (30.29)     3:27.90 (30.10)     3:57.62 (29.72)
        4:26.87 (29.25)     4:54.21 (27.34)                                        
  3 Breschi, Jake M           18 Usmma-MR                  NT    4:57.57    3  
                  26.93       56.44 (29.51)     1:27.15 (30.71)     1:57.83 (30.68)
        2:28.43 (30.60)     2:59.06 (30.63)     3:29.37 (30.31)     3:59.34 (29.97)
        4:28.76 (29.42)     4:57.57 (28.81)                                        
  4 Sexauer, Cam J            21 Rowan-MA                  NT    5:02.46    2  
                  27.65       57.92 (30.27)     1:28.39 (30.47)     1:59.57 (31.18)
        2:30.66 (31.09)     3:02.09 (31.43)     3:33.06 (30.97)     4:03.79 (30.73)
        4:33.84 (30.05)     5:02.46 (28.62)                                        
  5 Fry, Daniel C             18 Usmma-MR                  NT    5:04.17    1  
                  27.92       58.47 (30.55)     1:29.45 (30.98)     2:00.64 (31.19)
        2:31.89 (31.25)     3:02.78 (30.89)     3:33.52 (30.74)     4:04.02 (30.50)
        4:34.53 (30.51)     5:04.17 (29.64)                                        
  6 Smits, David J            20 Rowan-MA                  NT    5:09.28  
                  27.42       57.66 (30.24)     1:28.29 (30.63)     1:59.33 (31.04)
        2:30.99 (31.66)     3:02.79 (31.80)     3:34.77 (31.98)     4:06.95 (32.18)
        4:38.45 (31.50)     5:09.28 (30.83)                                        
  7 Merighi, Dominick A       20 Rowan-MA                  NT   x5:12.23  
                  27.95       59.10 (31.15)     1:30.94 (31.84)     2:02.50 (31.56)
        2:34.25 (31.75)     3:05.73 (31.48)     3:37.26 (31.53)     4:09.28 (32.02)
        4:40.95 (31.67)     5:12.23 (31.28)                                        
  8 Carroll, Bryce W          20 Usmma-MR                  NT   x5:22.19  
                  28.12       58.93 (30.81)     1:30.67 (31.74)     2:03.42 (32.75)
        2:35.97 (32.55)     3:08.53 (32.56)     3:41.49 (32.96)     4:15.50 (34.01)
        4:49.18 (33.68)     5:22.19 (33.01)                                        
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Korengel, Kara            21 Usmma-MR                  NP     245.55    9  
  2 Rzotkiewicz, Klaudia M    19 Rowan-MA                  NP     238.20    4  
  3 Finkbinder, Corinne A     20 Rowan-MA                  NP     237.40    3  
  4 McQueston, Kelly S        18 Rowan-MA                  NP     203.85    2  
  5 Sergojan, Anastasya       18 Usmma-MR                  NP     143.75    1  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piacente, Sean            23 Rowan-MA                  NP     327.00    9  
  2 Grubb, Michael J          21 Rowan-MA                  NP     292.20    4  
  3 Shire, Chad               20 Rowan-MA                  NP     288.95    3  
  4 Curry, Thomas             20 Usmma-MR                  NP     255.95    2  
  5 McMillan, Gillem          19 Usmma-MR                  NP     251.40    1  
  6 Termine, Christian        18 Rowan-MA                  NP    x187.00  
  7 Kim, Calvin               19 Usmma-MR                  NP     186.35  
  8 Argueta, David            20 Usmma-MR                  NP    x182.10  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopchick, Emily A         18 Rowan-MA                  NT    1:09.18    9  
                  31.73     1:09.18 (37.45)                                        
  2 McCusker, Cayleigh M      21 Rowan-MA                  NT    1:14.17    4  
                  35.54     1:14.17 (38.63)                                        
  3 Lou, Erica                19 Usmma-MR                  NT    1:14.53    3  
                  35.06     1:14.53 (39.47)                                        
  4 Orski, Emily M            18 Usmma-MR                  NT    1:14.96    2  
                  35.34     1:14.96 (39.62)                                        
  5 Griffin, Colleen          20 Usmma-MR                  NT    1:24.54    1  
                  39.20     1:24.54 (45.34)                                        
  6 Brie, Cayla R             19 Rowan-MA                  NT    1:59.43  
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Nolan M          19 Usmma-MR                  NT    2:10.04    9  
                  29.09     1:02.37 (33.28)     1:36.55 (34.18)     2:10.04 (33.49)
  2 Moore, Michael L          20 Usmma-MR                  NT    2:11.08    4  
                  28.89     1:02.72 (33.83)     1:36.76 (34.04)     2:11.08 (34.32)
  3 Grubb, Matt J             20 Rowan-MA                  NT    2:11.44    3  
                  28.91     1:01.94 (33.03)     1:36.57 (34.63)     2:11.44 (34.87)
  4 Higgins, Jack P           18 Usmma-MR                  NT    2:15.58    2  
                  28.65     1:01.79 (33.14)     1:37.91 (36.12)     2:15.58 (37.67)
  5 Schiff, Aaron M           18 Rowan-MA                  NT    2:21.11    1  
                  31.05     1:06.49 (35.44)     1:43.23 (36.74)     2:21.11 (37.88)
  6 Fisher, Colin A           22 Rowan-MA                  NT    2:23.80  
                  31.83     1:08.18 (36.35)     1:45.82 (37.64)     2:23.80 (37.98)
  7 Fox, Nick A               20 Usmma-MR                  NT   x2:24.15  
                  32.32     1:09.22 (36.90)     1:47.34 (38.12)     2:24.15 (36.81)
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan-MA  'A'                                          NT    1:43.66   11  
     1) Karpinski, Bianca M 19          2) Coughlan, Miranda K 20         
     3) Miller, Megan E 20              4) Dineva, Polina K 21            
                  26.46       51.25 (24.79)     1:17.81 (26.56)     1:43.66 (25.85)
  2 United States Merchant Marine-MR  'A'                  NT    1:50.88    4  
     1) Hogan, Christina 18             2) Stelnicki, Jennifer 19         
     3) Griffin, Colleen 20             4) Cosenza, Sara M 20             
                  28.02       55.58 (27.56)     1:23.29 (27.71)     1:50.88 (27.59)
  3 Rowan-MA  'C'                                          NT    2:02.74    2  
     1) Brous, Abigail S 18             2) McQueston, Kelly S 18          
     3) Finkbinder, Corinne A 20        4) Rzotkiewicz, Klaudia M 19      
                  25.75       55.80 (30.05)     1:25.21 (29.41)     2:02.74 (37.53)
 -- Rowan-MA  'B'                                          NT   X1:48.30  
     1) Burke, Amanda J 21              2) Howarth, Bailey S 19           
     3) McKissick, Claire G 20          4) LaBenski, Emily 20             
                  27.16       54.99 (27.83)     1:22.02 (27.03)     1:48.30 (26.28)
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rowan-MA  'A'                                          NT    1:25.31   11  
     1) Feuerstein, Eric W 21           2) Regan, Dylan M 19              
     3) Kayati, Jake R 19               4) Gillooly, Kevin R 18           
                  21.46       42.86 (21.40)     1:04.49 (21.63)     1:25.31 (20.82)
  2 United States Merchant Marine-MR  'A'                  NT    1:26.34    4  
     1) Macedo, Matheus 21              2) Weaver, Caelin C 20            
     3) Weaver, Jordan A 22             4) Welch, Jack 18                 
                  22.17       43.68 (21.51)     1:05.23 (21.55)     1:26.34 (21.11)
  3 Rowan-MA  'B'                                          NT    1:27.93    2  
     1) Shellem, John M 21              2) Marte, Nick J 21               
     3) Lawton, Dan J 20                4) Wojtowicz, Nate P 21           
                  22.70       44.47 (21.77)     1:06.59 (22.12)     1:27.93 (21.34)
  4 United States Merchant Marine-MR  'B'                  NT    1:33.40  
     1) Hess, Zachary J 19              2) Haubrich, Maximilia 19         
     3) Rothe, Steven M 19              4) Fry, Daniel C 18               
                  23.52       46.65 (23.13)     1:09.65 (23.00)     1:33.40 (23.75)
  5 United States Merchant Marine-MR  'C'                  NT   x1:34.98  
     1) Olsen, Jack T 20                2) Carroll, Bryce W 20            
     3) Pins, Kyle W 18                 4) Stegen, Matthew W 19           
                  23.68       47.83 (24.15)     1:11.41 (23.58)     1:34.98 (23.57)
  6 Rowan-MA  'C'                                          NT   x1:36.05  
     1) Grubb, Matt J 20                2) Printon, Kyle T 19             
     3) McSorley, Matt F 20             4) Schiff, Aaron M 18             
                  26.86       49.14 (22.28)     1:11.95 (22.81)     1:36.05 (24.10)
  7 Rowan-MA  'D'                                          NT   x1:45.06  
     1) Piacente, Sean 23               2) Termine, Christian 18          
     3) Grubb, Michael J 21             4) Shire, Chad 20                 
                  26.74       53.94 (27.20)     1:20.53 (26.59)     1:45.06 (24.53)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Rowan                               183   2. United States Merchant Marine        57
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Rowan                               133   2. United States Merchant Marine       110